Evinizi yılbaşı partisine hazırlayın

2011’e girerken, yılbaşını evde kutlamaya karar verdiniz. Parti için hazırlıklara evinizde sıcak bir atmosfer oluşturmakla başlayabilirsiniz. Dış kapıdan başlayarak evinizi yılbaşı renkleri olan kırmızı, yeşil ve beyazla süsleyin. Hediyeleriniz için yılbaşı çoraplarını veya adet olduğu üzere yılbaşı ağacınızın altını kullanarak misafirlerinize güzel sürprizler yapabilirsiniz.

Eviniz küçükse dekorasyonda abartıya kaçmamakta fayda var. Renkli ışıklar, koltuklara sereceğiniz değişik renkte örtüler ve yılbaşı süsleriyle günün anlam ve önemine uygun bir ortam yaratabilirsiniz. Bu arada orijinal olmak istiyorsanız, örneğin yılbaşı ağacı süslerini ağaca asmak yerine bir kaseye yerleştirebilir ya da duvarlara asabilirsiniz. Bir partiyi unutulmaz kılan detaylardır ve yaratıcılığınızı konuşturmak için bu detaylardan daha iyi bir fırsat olamaz. Biraz emekle kendi süslerinizi kendiniz yapabilirsiniz. Değişik peçetelikler, mumlar ve sofrada kullanmak için isim kartları yaratabilirsiniz.

Dekorasyon tamamlandığına göre şimdi mutfağa geçme zamanı. Yılbaşı gecesi için yeterli sayıda bardak ve tabi içkiler için bol miktarda buz almayı unutmayın. En az yiyecekler kadar önemli olan şey sunum. Tek bir tabakta aynı anda çok fazla yiyecek sunmamaya çalışın; yiyecekler birbirine karışmasın. Farklı yiyecekleri farklı tabaklarda servis edin. Eğer yılbaşı gecesi için kokteyl hazırlayacaksanız, bunları sürahilerde ya da büyük kaselerde servis edebilirsiniz. Yılbaşı partisi için en pratik ve eğlenceli sunum biçimi elbette açık büfe. Böylece, bir sofranın etrafına dizilmektense evin içinde dolaşıp, yemek yerken sosyalleşmek daha kolay. Eğlenceli oyunlarla yılbaşı partinize renk katmayı da unutmayın.

Yılbaşı partinize katılan konuklar arasında çocuklar da varsa, onlara verilebilecek en güzel hediye www.kitapyildizi.com’daki kişiselleştirilmiş çocuk kitapları.